Охорона парків Харкова обходиться громаді майже в 10 мільйонів гривень
Приватні охоронці отримують майже 10 мільйонів гривень за патрулювання харківських парків
СКП “Харківзеленбуд” уклало угоду з ТОВ “Всеукраїнська охоронна компанія” на охорону парків та скверів на 2024 рік вартістю 9,81 млн грн. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.
Згідно з даними “Prozorro”, мова йде про охорону парків та скверів, зокрема Саржиного Яру, саду імені Шевченка, парку “Перемога”, скверу “Стрілка”. Фактично всі зелені зони міста, за винятком Центрального парку.
Одну годину патрулювання охоронцем оцінили в 42 гривні. Варто сказати, що це навіть трохи менше, ніж торік. Але в договорі на охорону у 2023 році кількість годин було значно більшою.
За січень 2024 року ТОВ “Всеукраїнська охоронна компанія” отримала від комунальників за охорону зелених зон 1,62 млн грн, або 52 375 гривень на добу.
Ця сума не набагато відрізняється від минулорічної. У 2023 році охоронці за січень отримували близько 55 000 гривень. При цьому сума угоди з тодішнім підрядником – ТОВ “Професійна охорона” – складала 21,25 млн грн, тобто вдвічі більше, ніж на цей рік.
ТОВ “Всеукраїнська охоронна компанія” створена у 2023 році. Керівником підприємства є Віталій Байрачний, засновником є Михайло Вовк. Раніше Віталій Байрачний був керівником “Юридично-консалтингового агентства “Гант”.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Харкові хочуть побудувати муніципальне житло: експерти про переваги та ризики
Наприкінці січня міський голова Харкова Ігор Терехов зустрівся з експертами Житлової ініціативи для Східної Європи, що реалізується під патронатом Європейської економічної комісії ООН. Під час переговорів обговорювалися деталі розробки Концепції муніципального житла для міста.
"Ми б хотіли взяти за досвід післявоєнне відновлення Німеччини, коли саме місто є замовником будівництва житла і потім може здавати це житло в довгострокову оренду з правом викупу для містян. Це було б набагато дешевше для людей, ніж купувати квартири за ринковими цінами у комерційних забудовників, що важливо з огляду на кількість постраждалих від російської агресії зараз", - повідомив Ігор Терехов.
Журналіст порталу "Коментарі" запитала у експертів, чи актуальна для Харкова німецька модель повоєнної відбудови і як будівництво муніципального житла може створити конкуренцію приватним забудовникам та рієлторам у місті.
Які є ризики та переваги цього проєкту – читайте за посиланням.