У Харкові та області почали частіше хворіти на коронавірус: чи є новий FLiRT

Щодо захворюваності на COVID-19 на Харківщині

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні спостерігається зростання захворюваності на коронавірусну хворобу. Зокрема, якщо у червні було зафіксовано близько 2 тисяч випадків COVID-19, то в липні вже майже 12 тисяч випадків. За останні два тижні в Україні зареєстровано п’ять випадків субваріанту коронавірусу FLiRT. Три – у Києві, один випадок у Житомирській області та один летальний у Івано-Франківській області. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

У Харківській області в липні поточного року у порівнянні з червнем кількість випадків COVID-19 також зросла: у червні зареєстровано 18 випадків, з них 1 дитина, у липні – 44 випадки, з них 8 дітей.

З початку серпня кількість лабораторних досліджень біоматеріалу від людей з клінічними проявами COVID-19 збільшилась. На сьогодні вірусологічною лабораторією нашої установи виконано 148 досліджень, із них 46 позитивних результатів (31%). Для порівняння у червні 2024 року вірусологічною лабораторією виявлено 6,4% позитивних результатів, у липні – 6,3%.

Наразі циркуляція субваріанту коронавірусу FLiRT в області не зареєстрована.

З метою визначення мутацій SARS-CoV матеріал від хворих відправлено до референс – лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв:

На Харківщині за прихисток переселенців більше не платитимуть

Фінансування проєкту "Прихисток" з боку УВКБ ООН закінчується 31 серпня 2024 року. Таким чином, виплати особам, які розмістили ВПО, будуть припинені з 1 вересня 2024 року, а останнім звітним місяцем надання відповідної компенсації є серпень 2024 року. Про це вже більше тижня повідомляють адміністрації різних районів Харківщини на своїх офіційних сторінках, інформує портал "Коментарі".

Проєкт "Прихисток" був запроваджений у 2022 році Міністерством розвитку громад та територій України на виконання Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333. Контроль за виконанням проєкту з 2023 року здійснювало Мінреінтеграції.

Протягом 2023 року "Прихисток" фінансувався Товариством Червоного Хреста України. У 2024 році реалізація проєкту здійснювалось за рахунок міжнародної донорської підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (далі - УВКБ ООН).

Читайте также