У Харкові «накрили» кол-центр, де ошукували громадян Латвії

Поліцейські ліквідували шахрайський кол-центр в Харкові, де громадян Латвії ошукали майже на 11 мільйонів гривень

Фігуранти телефонували латвійцям і пропонували вкласти гроші в криптовалюту або акції та заробляти на відсотках. Якщо потерпілі погоджувались, їм надавали посилання, за яким вони переходили, а злочинці отримували доступ до їх компʼютерів і встановлювали на них особистий кабінет шахрайської платформи. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Поліції Харківської області.

Для правдоподібності своєї оборудки злочинці створили й наповнили контентом інтернет-сайти та псевдотрейдингові платформи, які постійно адмініструвати для створення у потерпілих уявлення, що торгівля насправді відбувається і кошти дійсно залучені у фінансові інвестиції.

Коли потерпілі говорили зловмисникам, що хочуть вивести кошти з нібито нарахованими відсотками, шахраї запевняли, що для цього треба чекати або ж скоро буде зріст акцій і треба надати кошти, аби реалізувати транзакцію.

Насправді ж перераховані кошти надходили на підконтрольні криптовалютні гаманці учасників злочинної організації та в подальшому виводились у готівку через підконтрольні обмінні пункти.

Організував шахрайську схему 27-річний мешканець міста Харкова, який залучив до участі ще сімох посібників й виконавців.

Кіберполіцейські Харкова ідентифікували їх особи та місцезнаходження. За адресами їх діяльності та проживання поліцейські провели двадцять обшуків, у ході яких затримали пʼятьох фігурантів, включаючи організатора. Вилучено документи і техніку з контактами й переписками з потенційними жертвами, сім-карти латвійських операторів, гранату, кошти у розмірі близько 160 000 доларів, 250 000 грн та 5 елітних авто.

Слідчі Нацполіції оголосили затриманим про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах в складі злочинної організації (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України), створенні та участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255, ч.2 ст. 255 Кримінального Кодексу України). Всім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування триває. Особи трьох інших учасників шахрайської оборудки встановлюються.

Розслідування проводиться спільно з Департаментом боротьби з кіберзлочинністю Головного управління кримінальної поліції Латвії, Прокуратурою Латвійської Республіки та Євроюстом.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України.


Читайте также