У Харкові ввели пільги для бізнесу: чого вони стосуватимуться
Для стимулювання бізнесу та роботи підприємств у Харкові ввели тимчасові пільгові ставки та подовжили термін вже існуючих
Для зменшення податкового навантаження на суб’єкти господарювання міста Харкова під час війни сьогодні, 28 лютого, на позачерговій сесії міськради було ухвалене рішення про деякі питання плати за землю, інформує портал "Коментарі".
Так, депутати підтримали введення тимчасових пільгових ставок щодо найбільш постраждалих земельних ділянок, зокрема, тих, на яких розташовані об’єкти промисловості, адміністративні, офісні, складські будівлі та готелі, а також щодо земельних ділянок, які надані в користування для будівництва та реконструкції об’єктів. У залежності від виду користування ділянок ставки знижені на 30-50%.
Крім того, було подовжене застосування пільг щодо зменшення земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, на яких розташовані пошкоджені об’єкти нерухомого майна, на 30, 60 та 99% залежно від категорії пошкоджень. Згідно з рішенням, такі пільги діятимуть до 31 грудня року, в якому буде припинений або скасований воєнний стан (раніше період застосування пільг визначався з 1 січня по 31 грудня 2023 року).
Також було ухвалене рішення про звільнення фізичних осіб від земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками, зайнятими житловою забудовою (приватні домоволодіння), з 1 січня 2023 року по 31 грудня року, в якому буде припинений або скасований воєнний стан. Таку пільгу отримали 24 тис. мешканців Харкова.
За словами міського голови Ігоря Терехова, у такий спосіб міська влада хоче простимулювати бізнес та харків’ян залишатися в місті.
"Потрібен стимул, щоб люди залишалися в Харкові, щоб працювали виробництва, поверталися підприємці. Якщо потрібно буде ще знизити податкові ставки для деяких видів діяльності, ми це зробимо. Для нас дуже важливо, щоб бізнес мав можливість працювати", - зазначив Ігор Терехов.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Не треба і ворогів: як на Харківщині люди знищують екосистему
Минулої доби рятувальники Харківщини 34 рази виїжджали на ліквідацію пожеж, лише одна з яких була спричинена ворожими обстрілами. Все інше – це побутові пожежі, а найбільше – пожежі в екосистемах, які спричинили самі місцеві мешканці. Яке покарання може бути за спалювання трави та сміття – читайте за посиланням.
Читайте також: Окупанти активізували повітряну розвідку по всій лінії фронту, щоб планувати подальші бойові дії. Про це в етері національного телемарафону повідомив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, інформує портал "Коментарі".
"Зараз на лінії фронту сьогодні рекордна кількість безпілотників – дуже багато на південному напрямку, по Дніпру фактично "висять" БПЛА різних типів, там само і на Харківщині, і по всій лінії розмежування вони активізують повітряну розвідку. Хочуть побачити більше, для того, щоб планувати, очевидно, якісь свої бойові дії", – розповів речник ПС.