День ангела 22 січня: історія свята, привітання та прикмети дня

Сьогодні не можна впадати у відчай та відмовляти в допомозі

22 січня, за новим церковним календарем вшановуються пам'ять апостола Тимотея та преподобномученика Атанасія Перського. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Православної церкви України

В Інституті екуменічних студій розповіли, що Святий Тимотей походив з міста Лістри, що в Малій Азії. Коли св. Павло повертався із Собору, який відбувався 50 року в Єрусалимі, то взяв зі собою Тимотея, з яким подався у далекі місійні подорожі. Тимотей був найкращим учнем і найвірнішим духовним сином св. Павла в його апостольській праці і разом з ним пройшов Малу Азію, Македонію і Грецію.

Тимотей перейняв усі чесноти св. Павла. З Рима св. Павло написав до нього два листи-послання. Тимотей був єпископом міста Ефеса, що у Малій Азії, і довгі роки управляв Ефеською Церквою. Він загинув мученицькою смертю від рук поган 97 року. Його мощі, при яких діялися численні чуда, у 356 році урочисто перенесли до Царгорода і поклали в церкві Святих Апостолів.

Преподобномученик Анастасій Перський був сином перського волхва Вава. Будучи язичником, він носив ім’я Магундат і служив у війську персидського царя Хозроя II, який 614 року у звитяжній війні проти греків розграбував святе місто Єрусалим і відвіз до Персії Животворящий Хрест Господній. Великі чудеса, які діялися від Хреста Господнього, вражали персів. Серце хлопця Магундата зажевріло бажанням дізнатися більше про велику святиню. Розпитуючи всіх про Святий Хрест, хлопець дізнався, що на ньому зазнав розп’яття Сам Господь для спасіння людей. Він ознайомився з істинами християнської віри в місті Халкидоні, де на деякий час зупинилися війська Хозроя. У хрещенні прийняв ім’я Анастасій, а потім став ченцем і провів сім років в чернечих подвигах і працях в одному з Єрусалимських монастирів.

Його схопили як християнина і представили на суд. Правитель всіляко намагався схилити святого Анастасія до зречення від Христа, загрожуючи йому муками і смертю і обіцяючи почесті і земні блага. Але святий залишився непохитним. Тоді його піддали катуванням, морили голодом, виснажували важкою роботою в каменоломнях з іншими в’язнями. Тоді, за наказом царя Хозроя, святого мученика Анастасія у 628 році задушили.

Є кілька заборон цього дня - що сьогодні не можна робити пише “Уніан”:

  • лихословити, лаятися, ображати будь-кого, як людей, так і тварин,

  • впадати у відчай,

  • відмовляти в допомозі,

  • байдикувати.

У народі про цей період січня говорили так: “Росте день у січні – росте й холод”, що вказувало на наближення лютого, який вважався найхолоднішим місяцем зими. Спостерігали наші пращури цього дня за домашніми тваринами: якщо вони, випущені у двір, намагатимуться повернутися до хліва – бути незабаром снігу та холоду.

Іменини сьогодні за новоюліанським календарем відзначають Георгій, Іван, Леонтій, Макар, Микола, Петро, Тимофій, Анастасія.

День ангела - гарний привід привітати рідних, друзів, знайомих зі святом та відправити листівку.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що сталося у Харкові 21 січня.

Читайте также