У Харківському виші розкрили багаторічну корупційну схему: деталі

Харкові викрито схему багатомільйонних розкрадань коштів одного з провідних вишів: підозри вручено трьом фігурантам

За процесуального керівництва Київської окружної прокуратури м. Харкова повідомлено про підозру трьом чоловікам за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб, у великих і особливо великих розмірах та в умовах воєнного стану (ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України). Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, станом на 2012 рік проректор з науково–педагогічної роботи одного з університетів у Харкові підтримував товариські стосунки з директором місцевої фірми, яка тривалий час виконувала підрядні ремонтні роботи цього вишу.

Разом вони вирішили організувати схему заволодіння бюджетними коштами навчального закладу. Посадовець університету запропонував директору компанії підібрати на посади фіктивних робітників вишу, які не повинні були знаходитись на робочих місцях та виконувати інструкції відповідно до займаних посад.

Очільник фірми погодився на це та залучив до плану виконроба, який допомогав підшукувати "працівників".

З 2012 по 2023 роки на роботу до університету було прийнято 9 осіб на посади робітників з обслуговування приміщень, серед яких були родичі і знайомі організаторів протиправної оборудки.

"Мертві души" не знаходились на робочих місцях та не виконували функціональні обов’язки, однак щомісячно їм нараховували заробітну плату та премії.

У подальшому фігуранти знімали нараховані суми із зарплатних банківських карток фіктивних робітників вишу та привласнювали ці гроші.

Загальна сума необґрунтовано нарахованих та виплачених заробітних плат та премій становить майже 14,3 млн гривень.

За період "оборудки" у головного фігуранта декілька разів змінювались посади в університеті. З 2012 по 2018 рік він був проректором з науково – педагогічної роботи, з 2018 по 2023 роки — ректором, а з травня 2023 року його призначено на посаду Першого проректора вишу. Наразі за принципової позиції сторони обвинувачення суд відсторонив його від займаної посади.

Досудове розслідування проводить СВ Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Харківській області.

За даними з відкритих джерел вдалося з’ясувати, що у 2023 році серед Харківських вишів лише в одному змінилося керівництво – це Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". У ХАІ саме з 2018 по 2023 роки ректором був Микола Нечипорук, він же у 2012 році був проректором з науково-педагогічної роботи університету.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поделиться