У Харкові працював дослідник, який в історію увійшов, як талановитий науковець і чуйний лікар
Протягом різних історичних періодів у місті Харкові проживали та працювали численні вчені та митці. "Коментарі. Харків" продовжують розповідати про видатних харків'ян, які народилися 28 січня. Не всі родом з Харкова, однак значну частину свого життя проживали, навчалися та працювали в місті.
Володимир Костянтинович Високович, видатний український патологоанатом, бактеріолог, та епідеміолог, народився 28 січня 1854 року в Гайсині на Поділлі (нині Вінницька область). Закінчив Харківську гімназію із золотою відзнакою у 1871-му. Того ж року вступив на медичний факультет Харківського Імператорського університету, де особливо цікавився хімією та патологічною анатомією. Завершивши навчання, отримав кваліфікацію повітового лікаря.
У 1882-му захистив докторську дисертацію та став доктором медицини, а також отримав посаду позаштатного асистента катедри патологічної анатомії Харківського університету.
Дослідження Високовича, опубліковані в німецьких журналах, відкрили нову еру в експериментальній патології. Він провів першу вакцинацію проти черевного тифу та у 1894 році встановив мікробну ентологію церебросудинного менінгіту. Також у 1890 році довів тотожність золотухи та туберкульозу.
Як вчений, Високович написав понад 90 робіт з питань патологічної анатомії, більшість з яких залишаються актуальними й донині. В історії він відомий як талановитий науковець і чуйний лікар, який присвятив своє життя благу пацієнтів.
Єфрем Павлович Світличний, український радянський художник і педагог; член Харківської організації Спілки радянських художників України народився 28 січня 1901 року селі Жихарі (нині частина Основ'янського району міста Харкова). У 1922—1929 роках навчався у Харківському художньому інституті. Протягом 1941—1963 років викладав у Харківському художньому інституті.
Працював в галузі станкового живопису і станкової графіки. Серед робіт “Франко читає свою поему “Мойсей” М. Коцюбинському”, “Сільський листоноша”, “Тарас Шевченко в казармі”.
Семен Якович Брауде, видатний радіофізик та радіоастроном, народився 28 січня 1911 році у Полтаві. Під керівництвом академіка Йоффе в Українському фізико-технічному інституті, він захопився дослідженням електромагнітних коливань. У 1938 році брав участь у розробці надвисокочастотного радіолокатора, який став ефективним у системі протиповітряної оборони під час ІІ Світової війни.
Також викладав у Харківському університеті, залучаючи студентів до наукових досліджень. У 1957 році він почав дослідження у радіоастрономії та заснував радіоастрономічну обсерваторію в Чугуївському районі Харківщини.
Внаслідок бойових дій у ході російського вторгнення в Україну у 2022 році телескоп отримав серйозні пошкодження. На честь Брауде було названо астероїд у 2000 році та кратер на протилежному боці Місяця у 2009 році.
Раніше "Коментарі. Харків" розповідали про 27 січня в історії Харкова.