Суд ухвалив рішення щодо землі та будівлі пансіонату, де загинули літні люди

Будівля пансіонату, де сталася пожежа, побудована без відповідних дозвільних документів

У Харкові продовжують викривати факти неналежного використання земельних ділянок та користування землею без відповідних документів. Про це повідомляють “Коментарі” з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури. 

У прокуратурі повідомили, що суд задовольнив позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до фізичної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом зобов’язання її повернення з приведенням у придатний для використання стан, включаючи знесення самочинно збудованого майна.

Ленінський районний суд м. Харкова продовжує розглядати кримінальне провадження відносно чотирьох обвинувачених за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Порушення спричинили у 2021 році виникнення пожежі з численними жертвами осіб похилого віку в будівлі по вул. Нижній Гиївській на території Холодногірського району м. Харкова.

Водночас Новобаварська окружна прокуратура м. Харкова виявила наявність порушень при використанні земельної ділянки для розміщення вказаної будівлі.

Зокрема було встановлено, що вказана двоповерхова будівля, яка використовувалась для проживання осіб похилого віку, побудована у 2012 році самочинно, без належної проектно-дозвільної документації. Будівля розташована частково на земельній ділянці загальною площею 255,25 кв. м. Щодо ділянки Харківська міська рада ще у 2008 році ухвалила рішення про надання в оренду для обслуговування житлового будинку за вказаною адресою. Проте відповідного договору оренди надалі укладено так і не було. 

Вартість земельної ділянки, яка підлягає поверненню за судовим рішенням, складає майже пів мільйона гривень. 

Попри фактичне використання вказаної земельної ділянки комунальної форми власності без укладеного договору оренди, міська рада протягом тривалого часу не вживала будь-яких заходів з метою усунення вказаних порушень, у тому числі й після пожежі з численними жертвами, яка набула значного суспільного резонансу.

У зв’язку з нездійсненням органом місцевого самоврядування відповідних повноважень окружна прокуратура у 2021 році звернулася до суду з позовом.

Рішенням Київського районного суду м. Полтави позов прокурора задоволено повністю.

Зараз триває строк на апеляційне оскарження відповідного судового рішення.

Раніше “Коментарі” повідомляли, скільки коштує земля у Харківській області




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поделиться