День ангела 21 січня: історія свята, прикмети та заборони дня

Чому сьогодні заборонено давати в борг сіль

21 січня, за новим церковним календарем вшановуються пам'ять преподобного Максима Ісповідника,  мученика Неофіта та мучеників Євгенія, Кандида, Валеріяна й Акили. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Православної церкви України.

В Інституті екуменічних студій розповіли, що Преподобний Максим Ісповідник народився в Константинополі близько 580 року і виріс в благочестивій християнській сім’ї. Юнаком він отримав різносторонню освіту. Коли преподобний Максим вступив на державну службу, знання і сумлінність дозволили йому стати першим секретарем імператора Іраклія. Але придворне життя обтяжувало його, і він віддалився в Хрисопольську обитель, де прийняв чернечий постриг. Своїм смиренням він заслужив пошану від братії та був вибраний ігуменом монастиря, але і в цьому сані, через свою незвичайну скромність, він, за його власними словами, “залишався простим ченцем”. 

Імператор Констанс II наказав схопити преподобного Максима за засудження ним монофелітської єресі. Преподобного разом з двома його учнями піддали найжорстокішим тортурам: кожному відрізали язик і відрубали праву руку. Але тут Господь здійснив чудо: усі вони знову отримали здатність говорити та писати. Преподобний Максим уснув 13 серпня 662 року.

Святий Неофіт жив у місті Нікеї в Малій Азії за правління Імператора Діоклетіана. Він був таким побожним юнаком, що Бог прославив його чудами, коли він мав тільки 10 років. Потім Неофіт жив у печері, де прославляв Бога своїм подвижницьким життям. Загинув мученицькою смертю 290 року за Христову віру під час переслідування християн.

Святі мученики Євгеній, Кандид, Валеріан й Акила постраждали за віру в Христа під час царювання Діоклетіана і Максиміліяна від полководця Лісія. Валеріан, Кандид і Акила під час гонінь сховалися в Гранезондських горах, віддавши перевагу життю зі звірами та перебуванню серед язичників. Але і тут їх швидко знайшли і привели в Гранезонд. За сміливе і тверде визнання Христової віри святих мучеників били воловими жилами, посипали рани сіллю і палили вогнем. Через декілька днів був узятий і Євгеній, його піддали тим же мукам. Після катувань чотирьох мучеників кинули в розжарену піч; коли ж вони вийшли з неї неушкодженими, їм відсікли голови. Прийняли святі мученицьку смерть у другій половині III ст.

Є кілька заборон цього дня - що сьогодні не можна робити пише “Уніан”:

  • сваритися, особливо з близькими,

  • відмовляти в допомозі,

  • ображати тих, хто слабший.

За народними прикметами цього дня не можна давати в борг сіль, оскільки з дому підуть щастя і достаток. 

Слідкували цього дня в основному за вітром: якщо дме з півдня – літо буде грозовим, а якщо день видасться ясним, то слід чекати засушливого літа.

За новоюліанським календарем 21 січня - Євген, Іван, Ілля, Максим, Анастасія, Анна.

Раніше “Коментарі. Харків” повідомляли про цікаві рекорди, встановлені в Харкові.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поделиться