День ангела 14 січня: історія, прикмети та заборони дня

У народі вважали, що у цього дня першим в хату має увійти чоловік, щоб сім’я жила благополучно і в достатку

У неділю, 14 січня, за новим церковним календарем вшановують пам'ять прпп. отців у Синаї і Раїті повбиваних та святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Православної церкви України.

В інституті екуменічних студій розповіли, що відомо про святих. 371 року на монахів, які жили поблизу гори Синай, напала ватага сарацинів. Не знайшовши золота, вони вбили 38 Божих угодників. Тільки два монахи залишились живими, однак один від важких ран помер наступної ночі, а другий, який просив Бога не залишати його живим, на четвертий день відійшов до Господа по вічну нагороду.

Того самого дня інша ватага сарацинів напала на чернечу обитель в пустелі Раїті, яка знаходилася неподалік Синайського монастиря. Бандити вбили старенького монаха Єремію, який не хотів сказати їм, хто є настоятелем монастиря. Довідавшись про це, ігумен Павло вийшов до напасників і сказав: “Я є той, кого шукаєте”. Сарацини почали стріляти в нього з луків, і зрештою розрубали мечем голову. Потім вони вбігли до церкви і вбили 38 ченців, які мужньо з іменем Ісуса Христа на устах прийняли смерть.

Свята рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії, народилася приблизно 280 року в місті Коластри, що в Каппадокії, де було багато грузинських поселень.

Виховання святої Ніни було доручено благочестивій Ніанфорі. Свята Ніна проявила слухняність і старанність, і вже через два роки з Божою допомогою дотримувалась правил віри та зі старанністю читала Святе Письмо.

Дізнавшись від Ніанфори, що Грузія ще не просвічена світлом християнства, свята Ніна вдень і вночі молилася до Пресвятої Богородиці, щоб та допомогла їй побачити Грузію християнізованою. Здійснивши своє апостольське служіння в Грузії, свята Ніна була сповіщена про близьку смерть. Прийнявши Пресвяту Євхаристію свята Ніна заповідала, щоб її тіло похоронили в Бодбі, і мирно відійшла до Господа в 335 році.

Що не можна робити у цей день:

  • Заборонено виконувати важку фізичну роботу та займатися рукоділлям.

  • Не рекомендують нічого позичати і самому не брати позику.

  • Не можна відмовляти у допомозі нужденному.

  • Не варто виносити з дому сміття.

Прикмети дня:

  • Якщо синички зранку пищать – на мороз

  • Якщо горобці нагогошилися, варто чекати непогоди.

  • Якщо зранку густий іній на деревах, то рік буде врожайним.

  • У народі вважали, що у цього дня першим в хату має увійти чоловік, щоб сім’я жила благополучно і в достатку

Іменини за новоюліанським календарем відзначають: Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Давид, Єремій, Іван, Ілля, Йосип, Макар, Марк, Марфа, Наталія, Ніна, Павло, Сава, Семен, Сергій, Степан, Тетяна, Ян.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що цікавого відбувалося в Харкові 11 січня.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поделиться