Як отримати гроші на відбудову зруйнованого будинку: інструкція

Власники зруйнованих будинків повинні подавати проміжний звіт будівництва нового житла

Жителі Харківської області можуть отримати компенсації за знищений приватний будинок. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА. 

У рамках компенсації за зруйноване житло доступна не тільки можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, але й на те, щоб повністю відбудувати будинок на своїй землі. При цьому земельна ділянка може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необовʼязково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок.

В Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України розповіли, як отримати компенсацію покроково:

1. В застосунку “Дія” у розділі “єВідновлення” оберіть “Подати заяву про виплату”, потім об’єкт нерухомості по якому ви хочете отримати виплату, тип компенсації – “Грошова виплата”. Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно. У будь-якому з випадків вони отримують індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів.

2. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому право власності на земельну ділянку залишається, навіть якщо новий будинок буде зведено в іншому місці.

3. Необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт. Процедуру необхідно виконати на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити відомості.

4. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявних коштів на небюджетному рахунку Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Гроші надійдуть на банківську картку “єВідновлення”. Її можна відкрити в банках-партнерах програми. Ці кошти можна витратити тільки в будівельних магазинах та в підрядників, які зареєструватись як учасники “єВідновлення”.

Перелік банків-партнерів та бізнес-учасників можна переглянути на сайті за посиланням.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, як отримати гроші на ремонт пошкодженого житла




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поделиться